ШВИДКІ ДІЇ
Дизайн

Оголошено фіналістів конкурсу Lexus Design Awards

ТОКІО, Японія (29 січня, 2020) — Lexus оголосив 6 фіналістів конкурсу Lexus Design Award 2020, які матимуть можливість попрацювати під керівництвом видатних дизайнерів з різних галузей. Кожен фіналіст отримає до 3 000 000 єн (понад 25 000 доларів США) на створення прототипу дизайнерського проєкту. Фіналісти представляють США, Китай, Європу, Пакистан і Кенію та були відібрані із рекордної кількості претендентів — заявки подали 2 042 кандидати із 79 країн.

Уже восьмий рік поспіль Lexus Design Award надає унікальну можливість для молодих дизайнерів продемонструвати та розвинути свої таланти. Учасники були обрані на основі трьох ключових принципів бренда Lexus: передбачати, впроваджувати інновації та захоплювати. Програма має на меті надихнути на створення інноваційного дизайну для кращого майбутнього.

Bio Scales

пол та ґарретт сатерлін санто (paul & garrett sutherlin santos) — сша

Bio.Scales — це біометричні фільтри з натуральних, екологічно чистих матеріалів, які призначені для очищення повітря від вуглекислого газу та інших шкідливих речовин. Ця модульна система, виготовлена на 3D-принтері, легко піддається реконфігуруванню та швидко адаптується, забезпечуючи поліпшену якість фільтрації повітря у будь-якому приміщенні.

Пол і Ґарретт Сатерлін Санто — дизайнери з Центрального Лос-Анджелеса. Їхня робота націлена на проєктування майбутнього з симетричним зв’язком дизайну з природою та технологіями. Для цього вони досліджують взаємозв’язок сучасних цифрових процесів, екологічно чистих матеріалів та традиційної ручної праці.

FELTSCAPE

теофіль пежу (théophile peju) (франція) та сальваторе чічеро (salvatore cicero) (італія) — проживають та працюють у великобританії

 

Feltscape — оболонка, виготовлена з повсті та термопластику. Нагадуючи за формою хмару, розробка поглинає шуми та налаштовує акустику і світло в інтер’єрі. Feltscape поєднує в собі високу моду та роботизоване виробництво.

Теофіль Пежу та Сальваторе Чічеро — архітектурні дизайнери, які працюють у Лондоні. Закінчили школу архітектури Бартлетт, де займалися дослідженням текстильних композиційних матеріалів. Завдяки практичному досвіду їхній дизайнерський підхід поєднує традиційну майстерність та інноваційні роботизовані технології.ці.

 

Flash Pak

яокун ву (yaokun wu) — китай / проживає та працює в сша

 

Flash Pak — інтелектуальна технологія для порятунку учнів шкіл під час повеней. Надуваючись, апарат стає плавальним засобом, на якому учні можуть дістатися безпечного місця завдяки тактильній навігаційній системі зі світлодіодними вогнями. Технологія є індивідуальним засобом, але його можна прикріпити до інших Flash Pak, щоб утримувати групу разом.

Яокун Ву вивчає промисловий дизайн в Інституті Пратта в Брукліні, Нью-Йорк. Він мріє застосувати дизайн для допомоги людям, які цього потребують найбільше. Він вірить, що дизайн є скрізь — але у пам’яті залишиться лише те, що приносить людям тепло.

open source communities

група дизайнерів BellTower 

Проєкт Open Source Communities представляє ефективний спосіб використання системи планування жител «оупен-сорс» (з відкритим вихідним кодом) для створення смарт-спільнот у країнах, що розвиваються. Дизайнери прагнуть застосувати свій проєкт для розробки екобезпечного «розумного дому».

Заснована у 2014 році, студія BellTower працює над розробкою систем і технологій «оупен сорс» для розв'язання різних проблем. Команда має досвід у сферах управління ризиками, інформаційних технологій, дизайну, управління проєктами та планування. Група прагне створити модель комуни з відкритим вихідним кодом, яка допоможе задовольнити потреби людей, компаній та індустрій.ці.

Pursewit

акса аджмал (aqsa ajmal) — пакистан

Проєкт Pursewit, розроблений для людей з вадами зору, допомагає спростити процес шиття. Завдяки пристрою робота з матеріалами стає більш інтуїтивною та тактильною.

Акса Аджмал, промислова дизайнерка, закінчила Національний університет наук і технологій у Пакистані. Вона вірить, що дизайн здатен розв'язувати проблеми сучасного світу, та розробляє рішення для втілення ідей у реальність. За допомогою практичних експериментів у сфері дизайну вона прагне зміцнити зв’язок між людьми та предметами.ці.

 

Джон Маеда (John Maeda), технолог і суддя Lexus Design Award 2020: «Фіналісти цьогорічного конкурсу Lexus Design Award звертаються до двох основних тем — свідомість і навколишнє середовище. Оскільки технічний прогрес усе більше впливає на світ, ці теми стають ще актуальнішими. Як дизайнерські проєкти ці роботи виходять за рамки та пропонують рішення, засновані на інноваційному світогляді та практичному підході до розробок. Скоротити величезний список заявок до «шорт-листа» було непросто.

Але члени журі, серед яких Жанна Генг (Jeanne Gang) та Паола Антонеллі (Paola Antonelli) з їхніми широкими знаннями про трансформаційні дизайн-проєкти, допомогли впоратися з цим завданням. Я запропонував свій досвід у сферах технологій та бізнесу для оцінки як інженерної, так і фінансової життєздатності конкурсних робіт. Думаю, врешті-решт нам вдалося зробити правильний вибір — проєкти-фіналісти зображають сучасні потреби людства та принципово важливі для нашого майбутнього».

У січні шість фіналістів відправилися до Нью-Йорка, де взяли участь у майстер-класах під керівництвом чотирьох всесвітньо відомих спеціалістів: Джо Дусе (Joe Doucet), Бетан Грей (Bethan Gray), Філіппа Малуї (Philippe Malouin) та Шохея Шігематсу (Shohei Shigematsu). Кожен з експертів поділився своєю професійною мудрістю та практичним досвідом. Майстер-класи пройшли у просторі Intersect by Lexus у Нью-Йорку.

Ці майстер-класи стали початком взаємодії між фіналістами та експертами напередодні Тижня дизайну в Мілані*. На головному дизайнерському шоу року фіналісти презентують прототипи своїх проєктів. Один із них буде відзначений Гран-прі за оцінками авторитетного журі, до складу якого ввійшли Паола Антонеллі (Paola Antonelli), Жанна Генг, Джон Маеда та Саймон Хамфріз (Simon Humphries).