Skip to Main Content (Press Enter)
ШВИДКІ ДІЇ

ДУХ НОВАТОРСТВА

Вирізьблюючи нову форму мистецтва зі стародавньої традиції.

Люди здавна обробляли деревину, часто створюючи вироби, цікаві саме своєю простотою. Проте філігранне японське мистецтво Йосегі ― чудовий виняток з цього правила.

Ця витончена і трудомістка форма декоративної обробки деревини, яка існує понад 400 років і яку також називають японським маркетрі, полягає у дивовижно точному поєднанні дерев'яних фрагментів різних кольорів і текстур у складні мозаїчні візерунки.

Такий надзвичайно складний процес потребує великого вміння і досвіду, можливо, тому за останні сто років цей унікальний вид мистецтва дещо втратив популярність.

Проте є людина, сповнена рішучості не просто зберегти давні традиції мистецтва Йосегі, але й показати світові всю його красу, додавши нотку сучасності.

Кен Ота ― відомий сучасний майстер обробки деревини в техніці Йосегі. Він захоплений адепт цього мистецтва, оскільки прагне поважати традиційні, століттями удосконалювані техніки, і в той же час шукає нові форми.

«Я хочу продовжувати і зберігати традиції, ― пояснює Кен Ота. Він працює в ательє на батьківщині мистецтва Йосегі у японському місті Хаконе. ― Для цього я повинен водночас змінюватися і залишатися новатором. Йдеться не про те, щоб копіювати або щоб копіювали тебе, а про вираження власної оригінальності».

«Я хочу продовжувати і зберігати традиції, ― пояснює кен ота. він працює в ательє на батьківщині мистецтва йосегі у японському місті хаконе. ― для цього я повинен змінюватися і водночас залишатися новатором. йдеться не про те, щоб копіювати або щоб копіювали тебе, а про вираження власної оригінальності».

Кен Ота, майстер Йосегі

Витвори Йосегі настільки унікальні та складні, що їх неможливо відтворити масово, а деревина, яку він відбирає, достеменно ― майже як підпис ― відображає стиль і смак майстра.

Протягом багатьох років Кен Ота відточував свою майстерність: спочатку в політехнічній школі міста Сайтама, потім у відомому Ательє Кіро в місті Одавара. Він виготовляє свої витвори з деревини 25 різних порід, а матеріал відбирає особисто по всій Японії ― від Хоккайдо до Окінави.

Для нього деревина, яку він використовує для своїх надзвичайно затребуваних виробів (серед яких коробки, таці та підставки), ― це щось більше, ніж просто базовий матеріал. Він справді шанує і цінує кожен виріб.

«Я хочу поважати життя, відібране у дерев, ― говорить він. ― Я хочу бути вдячним за те, що отримую. Кожен вид деревини унікальний за формою та складом, що дає мені свободу та можливості самовираження. І це зрештою втілюється у красиві вироби».

Відмінні риси мистецтва Йосегі ― величезні затрати часу і надзвичайне терпіння майстра ― суперечать швидкості розвитку цифрового світу, в якому ми живемо. Але майстра Кена Оту влаштовує повільний темп, якого вимагає його мистецтво: художник сприймає його як можливість розкрити глибину своїх творів.

«Час не має значення, ― стверджує він. ― Я можу виражати лише те, що маю в душі».

Вирізьблюючи нову форму мистецтва зі стародавньої традиції

Lexus пристрасно захоплюється інноваціями і високою майстерністю. Компанія віддає данину незвичайній техніці перетворення натуральної деревини на вишукані візерунки, підтверджуючи свою незмінну відданість делікатному взаємопроникненню традицій і технологій.