ШВИДКІ ДІЇ

Дух новаторства

Новаторство у сфері технологій ― крок у правильному напрямку.

Часом, щоб знайти справді велику ідею, потрібно не просто мислити нешаблонно, а взагалі знищити будь-які шаблони та почати з нуля. Саме таким був підхід промислового дизайнера і технологічного новатора Лоуренса Кембала-Кука: він був налаштований знайти абсолютно нове творче рішення надзвичайно актуальної глобальної проблеми зміни клімату.

Під час щоденної поїздки до Університету Лафборо, де він вивчав промисловий дизайн і технології, Лоуренс розмірковував над можливими альтернативами вітровій та сонячній енергії й винайшов інноваційний підхід.

«Проїжджаючи повз залізничний вокзал «Вікторія», що приймає 75 мільйонів пасажирів на рік, я почав серйозно замислюватися про можливості вловлювання кінетичної енергії людей під час руху, ― розповідає Лоуренс Кембал-Кук. ― Мої власні дослідження відновлюваних джерел енергії й міської інфраструктури надихнули мене використовувати енергію кроків городян».

У 2009 році Лоуренс Кембал-Кук створив компанію Pavegen і почав розробку нової розумної системи укладання дорожнього покриття. Вона використовує вагу кроків пішоходів для стиснення серії електромагнітних генераторів. Це створює обертальний рух, що виробляє певну кількість енергії. Цю енергію можна збирати і зберігати в акумуляторах або використовувати на місці для енергопостачання освітлення, датчиків і передачі даних.

Кембал-Кук почав шукати можливості для просування свого розумного покриття і спочатку був змушений вдатися до досить неординарних методів залучення нових клієнтів.

«Для нашого першого продажу ми встановили плиту Pavegen на будівельному майданчику, не маючи на це дозволу, а потім, використовуючи соціальні мережі, переконали забудовника придбати систему Pavegen, ― зізнається він. ― З того часу ми залучили клієнтів по всьому світу, створили мережу міжнародних партнерів і команду керівників».

«Уже перші прототипи нашої технології надзвичайно зацікавили представників ділової сфери, що хотіли з нами співпрацювати, інвесторів і, звісно ж, людей, що використовували плити Pavegen», ― розповідає він..

 

Лоуренс Кембал-Кук, промисловий дизайнер та технологічний інноватор

 

Новини про систему Pavegen швидко поширювалися, і на сьогодні команда Кембала-Кука реалізувала вже понад 200 постійних та експериментальних проектів у 30 країнах світу, у тому числі Дюпон Серкл у Вашингтоні та чимало об’єктів у центрі Лондона.

Оскільки міста і великі корпорації, такі як Google і Nike, шикуються в чергу, щоб працювати з Pavegen, майбутнє стійкої кінетичної енергії видається, безумовно, оптимістичним.

Винахідник вважає, що система може добре поєднуватися з іншими джерелами енергії та використовуватися у найрізноманітніших сферах: на транспортних вузлах, у школах і торгових центрах. Це допоможе створювати більш «розумні» та ефективні міста, що активно взаємодіють у розв'язання проблем зміни клімату.

«Подолавши енергетичну кризу, ми розв’яжемо ключове завдання спільнот і вивільнимо більше творчих здібностей та енергії для вирішення деяких інших наших проблем, таких як нестача і незадовільна якість харчових продуктів та стрімка втрата біологічного різноманіття, ― говорить він. ― У нас всього лише одна планета, тому життєво важливо захищати природні ресурси, від яких ми всі залежимо».

КРОКУЮЧИ В МАЙБУТНЄ

Інновації та оригінальність лежать в основі підходу Lexus. Компанія постійно працює з новітніми технологіями та співпрацює з найкращими вченими й фахівцями у своїх галузях. Lexus невпинно шукає революційні рішення, що дозволяють залишатися поза конкуренцією.